GARANTİ, İADE VE İADE SORGULAMA VE CAYMA HAKKI

 

Vine Bedding online mağazamız üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.
 

İADE KOŞULLARI

İade edeceğiniz ürünler aşağıdaki şartlara uygun olursa işlemler daha hızlı ve sağlıklı sonuçlanacaktır:

 

Kullanılmamış, hasarsız, iç ve dış etiketleri kesilmemiş, yıkanmamış, paketi hasar görmemiş, varsa tüm aksesuarları ve kutusunu geri göndererek ürünlerinizi fatura tarihinden itibaren 14 gün içinde iade edebilir veya değişim talep edebilirsiniz.

 

İade edeceğiniz ürüne ilişkin web sayfamızda Hesabım bölümünde İade Taleplerim kısımından iade talebi oluşturmanız gerekmektedir.
İade talebi açılmadan gönderilecek ürünler kabul edilmemektedir. Üyeliksiz yapılan alışverişlerde hesabım bölümüne giremediğinizden iade talebi oluşturulamaz. Bu sebeple alışverişlerinizi üye olarak yapmanızı tavsiye ederiz.


Ürünlerin kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir. İade etmek istediğiniz ürünlerin tekrar satılabilme özelliğinin bozulmamış olması gerekmektedir.

 

Fırsat Ürünü kategorisindeki outlet, seri sonu, defolu ürünlerde iade ve değişim kabul edilmemektedir.

 

* İade edeceğinizi ürünü faturası ile birlikte aşağıdaki adrese MNG kargo ile kargolamanız gerekmektedir. MNG kargo dışında gönderilen iadeler kabul edilmemektedir.

* Faturanın üzerindeki iade bölümü mutlaka doldurulup fatura ile birlikte tarafımıza ulaştırılmalıdır veya sitemiz üzerinden iade taleplerim kısmından iade talebi oluşturulmalıdır.

* İade bölümü doldurulmamış, faturası eksik iadeler kabul edilmemekte ve iade işlemi yapılmamaktadır.

* Karşı ödemeli kargolar kabul edilmemektedir.

* İade ve değişimde kargo ücreti alıcıya aittir.

 

İade Adresimiz:
TORLAK TEKSTİL SAN VE DIŞ TİC LTD ŞTİ

BAĞLARBAŞI MAH. SAKIZAĞACI SOK. AYDINLAR İŞHANI NO 36:
OFİS 302/304 MALTEPE İSTANBUL

Ürün iade edildikten ve iade kabul edildikten sonra 3 ila 10 iş günü içerisinde kredi kartınıza ürün tutarı iade edilir.

Havale/EFT ile alışveriş yaptıysanız ödeme yaptığınız hesaba 3 iş günü içerisinde ürün tutarı iade edilir.
Havale/EFT iadelerinde Banka hesap numarası alışverişi yapan isime ait olmalıdır. Farklı bir isime ait IBAN numarasına, hesap numarasına iade işlemi gerçekleştirilmez.

Kapıda ödeme ile alışveriş yaptıysanız bize alışverişi yapan kişinin adına olması şartıyla İSİM SOYAD VE IBAN NO iletmeniz gerekmektedir. Kapıda ödeme hizmet bedeli ve kargo gönderim ücreti haricindeki tutar 3 iş günü içinde iade edilir.

 

AYIPLI MAL

 

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 'un 4.Maddesine göre, "Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.” .

Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;

Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer. 

Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır. 

Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün ithalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.

CAYMA HAKKI

 

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 'nin 8. Maddesine göre, müşteri, "Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.” . Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 7 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR